Úvod

Upozornenie !!

Tento e-shop je mimo prevádzky.

Celú ponuku nájdete na novom

e-shope

www.gdu.sk
 


 

 

 


 

 

 

 

 


 


 


Čo je to propaganda ? 

 

Možno dobre naolejovaná a šikovne podávaná koláž informácií a reklamy? 

 

Vlády oddávna nútia občanov, aby prijali manipulované pravdy prostredníctvom troch foriem mediálneho vplyvu: viac či menej manipulované faktické informácie,  reklama a propaganda . 

 

Tlačenú propagandu možno vystopovať až do 17. storočia ale najväčší rozmach zaznamenala počas I. a II. svetovej vojny kedy sa  plagáty  často používali na  propagandistické  účely. Ich účinok sa stal okamžitým a silným, pretože veľmi jasne odrážali zámery, ciele a účely, ktoré mal politický vodca národa. Prosili o lásku k  vlasti a pomohli pri  nábore dobrovoľníkov. Varovali pred špiónmi a sabotérmi. Povzbudzovali obyvateľstvo, aby podporovalo vojnové úsilie zvýšenou výrobou. Pomocou propagandy protivníci na oboch stranách zdôrazňovali, že vojna sa vedie ako moderná krížová výprava proti nepriateľovi. Na účely propagandy sa využívali plagáty namierené na hrôzy, ktorých sa nepriateľ dopustil alebo dokonca varovali pred následkami možnej porážky a okupácie.  Okrem plagátov sa samozrejme propaganda objavovala aj v dennej tlači, časopisoch, rozhlasovom vysielaní či hudbe a od 20. rokov minulého storočia aj vo filme.

 

 

V tomto internetovom obchode nájdete zbierku reprodukovaných a obnovených  plagátov ww1 a  ww2  a ponuka sa neustále zväčšuje! Plagáty, ktoré sú v ponuke pochádzajú od  spojeneckých  národov aj od  mocností osi  a pri každom plagáte, sme sa pokúsili vykresliť politické , vojenské a morálne okolnosti, ktoré stáli pri ich zrode.

 

 

 

Copyright 2020 - 2023 © posters-ke.sk